Zavřít novinku

6. 2. 2016

Fantastická premiéra Ester Ledecké ve Světovém poháru na lyžích!

Ester Ledecká zajela ve svém prvním závodě ve Světovém poháru fantastické 24. místo ve sjezdu, čímž si zároveň vyjela svých prvních 7 bodů a rovnou na velmi těžké sjezdovce Kandahar v německém Garmisch Partenkirchenu.

 

Byla jsi před blížícím závodem nervózní? GA-PA je náročný sjezd...

Nervózní jsem nebyla, strašně jsem se těšila na první start ve svěťáku, i přesto, že je tady v GA-PA jeden z nejtěžších sjezdů. Trochu mě vystrašilo, že hodně holek ze začátku vypadlo. Ale já jsem měla super info od Olsena (trenér Petr Kouřil) a od Tomáše Banka, který nám sem přijel pomoct.

Cíl byl dojet v pořádku, užít si to, nabrat zkušenosti a osahat si to, to mi nahoře na startu pořád říkal Olsen. :-) Bany zezdola zase opakoval, ať to netlačím do sjezďáku, že je to zledovatělý. Trať se od čtvrtečního tréninku hrozně zrychlila, sama jsem zajela o 6 sekund rychlejší čas, některý holky i o víc.

Jak bylo před startem?

Před startem v domečku, kde jsme s ostatními závodnicemi odpočívaly, za mnou přišla Tina Weirather a ptala se mě: To jsi ty ta mistryně světa na snowboardu, o které se tady všude mluví? Já: Ano. Tak mi popřála hodně štěstí a říkala, že mi fandí, že jsem dobrá. A i ostatní holky mi fandily. Já jsem jí bez helmy ani nepoznala a zeptala jsem se jí, jak se jmenuje. (smích)

Jaký je to pocit 24. místo v prvním závodě v SP?

Nedá se to popsat, vůbec jsem nechápala, jak se mi to povedlo, bylo to úplně úžasný. Ani jsem v cíli nevěděla, kolikátá jsem dojela, řekli mi to až novináři, kteří se na mě všichni vrhli, když jsem vylezla z cílového prostoru.

Je to velký rozdíl než závod SP na snowboardu?

Čekala jsem to velký, ale až takový rozdíl to nebyl. Tedy až na větší počet diváků a taky to, že jsem si v cíli pogratulovala s Lindsey Vonn a Tinou Weirather. Nepocítila jsem až tak velký rozdíl, ale bylo to fantastické.

Před i po závodě se mnou všichni chtěli dělat rozhovor - německá, rakouská i švýcarská televize. Byla jsem i v těch studiích u stolečku, kam chodí vítězky.  

Co tě čeká zítra? Pojedeš super-G?

Jasně! Zítra se chystáme na super-G. Je to moje oblíbená disciplína, kopec už znám, takže si myslím, že by to mohl být hezký závod. 

Zpět na novinky